• info@diyarbakirrehberi.net
 • 0544 234 5078

Kullanıcı Sözleşmesi

Madde 1 – Giriş

 

İşbu kullanıcı sözleşmesi (“sözleşme”) ve www.Diyarbakirrehberi.net sitesinde (¨site¨) yer alan diğer kurallar, Diyarbakir Rehberi tarafından sunulan hizmetlerin şart ve koşullarını düzenlemektedir. Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır.
İşbu sözleşme, sizinle, DiyarbakirRehberi.Net arasında yapılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz.

 

 

Madde 2 – Süre

 

 

Sizin tarafınızdan gerekli kimlik bilgilerinin siteye girilmesi ve yine tarafınızca verilen e-posta adresine gönderilecek e-postanın teyit edilmesi ile üyelik kayıt işlemi tamamlanır. İşbu sözleşme tüm kullanıcılar için geçerlidir. İşbu sözleşme; yeni kullanıcılar için üyelik kayıt işleminin tamamlanması ile, mevcut kullanıcılar için onaylandığı tarihte, yürürlüğe girecektir.

 

 

Madde 3 – Kapsam

 

 

Diyarbakir Rehberi, sizlere internet üzerinden ürün ve/veya hizmet sergileme ve/veya reklam verme imkanı sunan sanal bir firma rehberi sağlamaktadır. Diyarbakir Rehberi, bu sitede listelenen ürün ve/veya hizmetlerin sahibi veya satıcısı değildir.
Diyarbakir Rehberi, kullanıcılar tarafından sağlanan içeriklerin ve ilana sunulan ürün ve hizmetlerin doğruluğu, kalitesi, güvenliği veya bu ürün ve/veya hizmetlerin yasal olup olmadığı hususunda herhangi bir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktadır.

 

 

Madde 4 – Hizmetler

 

 

Diyarbakir Rehberi tarafından verilen hizmetler kısaca;

 

1.Firma Ekleme

 

 1. Satıcılara, içeriklerini kendileri oluşturmak suretiyle ürün ve/veya hizmetlerini ilana sunabilecekleri, alıcılara ise farklı kategorilerdeki çok sayıda ürün ve/veya hizmeti görüntüleyebilecekleri bir platform sağlanmasıdır.
2. Aracı Hizmet Sağlayıcı

 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6563 sayılı Elektronik Ticaret Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında mesafeli sözleşme kurulmasına aracılık eden ve Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatına haiz olan Diyarbakir Rehberinin Satıcı ve/veya Alıcı tarafından sağlanan içerikleri kontrol etmekle, bu içerik veya içeriğe konu mal ve hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü ve sorumlu değildir.

 

Madde 5 – Kullanım Şartları

 

Siteye girdiğinizde veya Diyarbakir Rehberi hizmetlerini kullanırken aşağıda belirtilen işlemlerin yapılması sözleşmeye açıkça aykırılık olarak kabul edilecektir:

 

 

 • Ürün, hizmet ve içeriklerin yanlış kategoride listelenmesi,
 • Mevzuata aykırılık, üçüncü kişilerin haklarının ve/veya işbu sözleşme veya eklerinin ihlali,
 • Sahte ürünlerin satışı veya üçüncü kişilere ait telif, marka gibi fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının ihlali,
 • Hukuki işlem yapma ehliyetine sahip olunmaması (18 yaşından küçük olmanız gibi) veya üyelikten men edildiğiniz halde Diyarbakir Rehberi hizmetlerinin kullanılması,
 • Ürün ve/veya hizmetlerin teslim/ifa edilmemesi veya satın alınan ürün ve/veya hizmet bedelinin ödenmemesi,
 • Fiyatların manipüle edilmesi veya diğer kullanıcıların listelemesine müdahale edilmesi,
 • Aldatıcı, yanıltıcı, eksik, yanlış içerik yerleştirilmesi,
 • Diyarbakir Rehberi’un yazılı onayı olmaksızın, kullanıcı hesabının veya isminin devredilmesi,
 • Spam, talep edilmemiş veya toplu elektronik iletişim yapılması veya zincirleme e-posta gönderilmesi,
 • Diyarbakir Rehberi’a veya kullanıcılarına zarar verebilecek virüs veya teknolojilerin dağıtımı, yayılması,
 • Kullanıcı profili değerlendirme sistemini bozmaya yönelik davranışlar dahil, Diyarbakir Rehberi altyapısına, sistemine zarar verilmesi,
 • Herhangi bir amaçla siteye robot veya otomatik giriş yöntemleri ile girilmesi,
 • Kullanıcıların yazılı ön onayı olmaksızın, kullanıcıların e-posta veya diğer kişisel bilgilerinin toplanması, saklanması,
 • Sitenin (tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) herhangi bir fikri ve/veya sınai mülkiyet konusu parçasının yeniden satışı, paylaşımı, dağıtımı, çoğaltılması, bunlardan türemiş, işleme çalışmalar yapılması.
 • Diyarbakir Rehberi markası ve unvanı ile benzer ibarelerin kullanıcı ismi/dükkan ismi olarak belirlenmesi ve üçüncü kişilerin marka dahil haklarını ihlal edecek şekilde kullanıcı /dükkan isimlerinin belirlenmesi.

 

 

Eğer siteye bir tüzel kişi olarak üye oluyorsanız, ilgili tüzel kişiyi temsil ve ilzama yetkili olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Aksi halde, doğan borç ve yükümlülüklerden şahsen sorumlu olmayı kabul edersiniz.İşbu sözleşmeye taraf olmakla, Diyarbakir Rehberi’nin site aracılığıyla kullanıcılar arasında gerçekleşen her türlü iletişimi ve bunların içeriğini izleyebileceğini, işleyebileceğini ve bu içeriğe ilişkin kayıtları yasal mevzuat gereği en az 3 yıl süreyle tutabileceğini, saklayabileceğini ve mevzuat kapsamında gerektiğinde ilgililere verebileceğini kabul etmektesiniz.