• info@diyarbakirrehberi.net
  • 0544 234 5078

HABER DETAYI

Ağustos 3, 2022 10:44 pm

Diyarbakır’da Nerede Kalınır?

Diyarbakır’da Nerede Kalınır?

Diyarbakır’da Nerede Kalınır?

Diyarbakır Nerede Kal

 

Diyarbakır kenti sadece Güneydoğu Anadolu Bölgesinin değil tüm Türkiye’nin de en güzel, en karakteristik olan kentlerinden bir tanesidir. Kent uzun yıllar çok farklı kültürlere beşiklik etmiştir. Türkler Süryaniler, Ermeniler, Kürtler uzun yıllar bu kentte yaşadıkları için kentte izleri de çok derin ve net bir biçimde görülür.

 

Tarihi binaların yanı sıra kentin çok değişik adeta damak çatlatan lezzetleri de vardır. Hal böyle olunca böylesine bir zenginlik içerince gerek yerli gerek yabancı birçok insan bu kente gelerek görmek istemektedirler. Kente gelecek olanların en çok merak ettiği ve doğru bilgi almak istedikleri olgular arasında acaba Diyarbakır’da nerede kalınır sorusunun yanıtını bilmek vardır. Bu noktada kimi zaman internette çok fazla bilgi kirliliği olduğu için seçilen yerlere konaklama gidildiği zaman başka bir görüntü ile karşılaşılması durumu söz konusu olabilmektedir. İşte biz de bu yazı da sizlere en doğru, en güncel bir biçimde Diyarbakır kentinde kalınabilecek yerler noktasında bilgiler vereceğiz.

 

Diyarbakır konaklama rehberi olarak adlandırılabilecek olan bu yazının hemen başında şunu da net bir biçimde ifade etmek gerekir ki her açıdan son derece zengin olduğu gibi konaklama noktasında da Diyarbakır çok sayıda seçenek içerir. Yani iş amaçlı olarak gelenlerin konaklayacağı iş konseptinde olan oteller, daha tarihi dokuyu hissetmek isteyenler için buna uygun olan yerler vardır. Ayrıca kentte oldukça lüks içinde her şey bulunan konaklama tesisleri de mevcuttur. Şimdi dilerseniz hemen sözü daha fazla uzatmadan başlayalım.

 

Radisson Blue Otel: Bir Dünya Markası

Diyarbakır kentinde bir otel zinciri bünyesinde güvenilir biçimde üst segment grubunda tatil yapmak isteyenler için en doğru tercihlerin başında Radisson Blue isimli otel gelmektedir. İçerisinde SPA merkezine kadar birçok imkan sunulan dünya normlarında olan bir oteldir. Otelin içinde hamam, sauna, kapalı yüzme havuzu, toplantı salonu, spor kompleksi yer alır. Dolayısı ile geniş katılımlı olan toplantılar için de son derece doğru bir tercihtir. Odalarda her türlü konfor mevcuttur. Otel oda kahvaltı konsepti ile hizmet vermesine rağmen otelin restoran kısmında dünyaca ünlü yemeklerin yenilmesi mümkündür. Kişilere bambaşka bir deneyim sunar.

 

Otelin telefon numarası: 0412 502 33 33 olup otelin adresi ise: Fırat Mahallesi Şanlıurfa Bulvarı No. 170 olup otel son derece merkezi bir konumda olup Kayapınar mevkiisindedir.

 

Tarihi Bir Konaklama İsteyenlere Hotel Büyük Kervansaray

Diyarbakır’da nerede kalınır sorusuna özellikle kentin yaşanmışlıklarını, dokusunu hissetmek isteyenlere tavsiye edilebilecek çok başka bir havası olan, gelenlerin bir daha gelip bu deneyimi yaşamak istediği otel Büyük Kervansaray otelidir. Kalan kişilere eşsiz bir deneyim yaşatır. Eski bir kervansaray restore edilerek otel haline getirilmiştir. Bir geçmişin ayak izlerini, kent kültürünü hissetmek isteyenler için en doğru konaklama tercihi olduğu net bir biçimde söylenebilir. Eğer zaman içinde bir yolculuğa çıkmak isterseniz içerisinde her türlü konfor olan bu otel tam olarak sizin içindir. Bölgede yapılacak konaklamalı olan toplantılar için de son derece idealdir.

 

Otelin telefon numarası: 0412 286 96 96 olup otelin bulunduğu yer ise kentin en eski yerleşim yerlerinden olan Sur bölgesindedir. Otel Gazi Caddesinde Deliler Hanı M Kapı da yer alır. Otelden çıkıp bölgede yer alan tarihi binaları da kolayca gezmek mümkündür.

 

Kentin En Eski Otellerinden Demir Hotel

Diyarbakır konaklama rehberi yazımızda size önereceğimiz bir diğer otel ise Demir Otel. Bu otelin sahiplerinin ismi alan kentin eski otellerinden bir tanesidir. Dört yıldızlı olan bir oteldir. Otel son derece modern bir binada hizmet vermektedir. Konaklama yapan kişilerin son derece memnun kaldığ bir oteldir. Otelin en önemli özelliklerinden bir tanesi de yine Sur mevkiisinde yer almasıdır. O yüzden hem modern bir binada kalmak isteyip hem de eski Diyarbakır şehrini hissetmek isteyenler için konaklayabilecekleri adresin başında gelir. Tarihi Ulu Cami yürüme mesafesindedir.

 

Otelin telefonu. 0412 228 88 00 otelin açık adresi ise şöyledir: Cami Nebi, Hz. Süleyman Cd. No:8, 21300 Sur Diyarbakır adresidir.

 

Adı Gibi Turistik Otel

Gelelim bir diğer konaklama seçeneğine. Bu otelin şu ana kadar dile getirilen diğer otellerden en temel farklı konum olarak ele alındığında Diyarbakır kentinin yeni yerleşim merkezinde olmasıdır. Otel aynı zamanda fiyat olarak da ekonomik olduğu için kısa süreli iş amaçlı olarak gelenlerin rahatlıkla kalabileceği otellerin başında gelir. Temiz ve güvenle kalınabilecek olan bir oteldir. Kendisine has bir dokusu vardır. Oda kahvaltı konsepti ile hizmet verir.

 

Şimdi de otelin telefon numarası ve iletişim bilgilerini vermek gerekir ise otelin telefonu: 0 412 224 75 50 iken adres ise Ziya Gökalp Bulv. No:7 Yenişehir biçimindedir.

 

Adını Meşhur Köprüden Alan Malabadi Otel

Diyarbakır’da nerede kalınır sorusuna verilebilecek olan yanıtların içinde olması gerekenlerden bir tanesi de Malabadi Otel olup kente gelenlerin en az bir kere geldiğinde kalması gereken bir oteldir. 4 yıldızlı otel statüsündedir. Açık ve lüks bir yüzme havuzu vardır. Otelin kendi içinde ayrıca her şart altında spor yapanların spor yapmalarına olanak sağlayan bir spor merkezi vardır. Toplantılar ve kongreler için de kalınabilecek, etkinlik yapılabilecek olan bir oteldir. Dahası alışveriş merkezlerine, havalimanına, otogara da yakındır. Yani nasıl gelinirse gelinsin, ne amaçla gelinirse gelinsin rahatlıkla konaklama yapılabilir. Fiyatlara kahvaltı dahildir.

 

Otelin telefon numarası: 0 412 237 40 40 olup otelin açık adresi ise Urfa Bulv. Selahattin Eyyübi Bağlar adresidir.

 

İş Amaçlı Gelenler için ille de Nov Hotel

İbis ve Nov Hotelleri bünyesinde bulunduran grubun Diyarbakır kentinde bulunan Nov isimli oteli diğer Nov oteller ile aynı konsepttedir. Odaların kendisine has bir minimal ve modern ergonomik bir dizaynı vardır. Bu tarz otelleri sevenler için Nov Otel en iyi konaklama seçeneklerinin başında gelir. Otelin bünyesinde diğer otellerde olduğu gibi otelden çıkmak istemeyenlerin yiyecekleri eşsiz lezzetler yer alır. Yemekler ekstradır. Fiyatlara dahil değildir. Ferah bir ortamı vardır.

 

Nov Otelin telefonu: 0 412 241 00 00 biçimindedir. Adres ise Elazığ Bulv. 1 cadde No: 153/1 Yenişehir’dir.

 

İlle de Hilton Diyenler İçin Hilton Garden Inn

Diyarbakır konaklama rehberi yazımızda olarak da Hilton Garden Inn diyelim. Harika bir mutfağı,spor tesisi, toplantı salonları modern dizaynı ile bir dünya markasında kalarak bu deneyimi yaşamak isteyenler için Hilton Otellerinin Garden Inn konseptinde olan bu otelini rahatlıkla tercih edebilir.

 

Telefon numarası: 0 412 241 15 50 otel adresi: Yenişehir mahallesi Doktor Şerif İnalöz Caddesi No: 28 Diyarbakır

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.